Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den prevence dětských úrazů

Den prevence dětských úrazůVe čtvrtek 18. 5. 2023 se děti zúčastnily akce Den prevence dětských úrazů na 2. ZŠ ve Žďáře nad Sázavou. Celkem prošly šesti stanovišti, kde se dozvěděly mnoho užitečných informací a plnily různé úkoly. Na 1. stanovišti vyhledávaly na obrázcích nebezpečné situace a bavily se o tom, jak se chovat např. o prázdninách.  Na 2. stanovišti prováděly masáž srdce u dospělého a dítěte (miminka). Na 3. stanovišti si zopakovaly telefonní čísla IZS a dozvěděly se, jak se chovat v případě dopravní nehody. Na 4. stanovišti si zkoušely ošetřit různé druhy úrazů např. tepenné krvácení, bodná zranění, zlomeniny,atd. Na 5. stanovišti proběhla prevence užívání drog. A poslední 6. stanoviště bylo u hasičů, kde se děti seznámily s vybavením hasičského auta, proběhla prohlídka a na závěr si zkusily přenos zraněného na lehátku.