Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktuality z MŠ květen

Aktuality z MŠ květenS dětmi jsme navštívili moc pěknou výstavu v muzeu Na Tvrzi Retrohrátky, kde děti viděly hračky z mládí jejich rodičů a mohly si s některými i pohrát. Kluky zaujala stavebnice Merkur, Igráčci, holky skládaly písmenkovou abecedu a pouštěly berušky na klíček.tvoření.jpg

    Z malé technické univerzity nám přichystala paní Pavla moc pěkný projektový den na téma Malý stavitel, hrazený z dotačního programu Šablony. Děti se učily pracovat s projektovým plánem města, podle dané mapy postavily silnice a do toho si z kostek postavily domy ( školku, poštu , obchod, hasičskou stanici a další). Poté jsme se na další část přesunuli na hřiště, děti byly rozděleny do skupin, každá skupina měla svou mapu a za splněné úkoly  a získané peníze si mohly nakupovat různé stavby. Děti to moc bavilo a měly velkou radost, že si mohly vystavit celé město. Už se těšíme na další projekt.

     Maminky oslavily svůj svátek a děti jim přichystaly malé vystoupení. Poté si každý se svou maminkou vyrobil  papírovou květinu. Také jim děti udělaly srdíčkové přání , keramické srdíčko a maminky se také poznávaly ve vystavených portrétech malovaných dětmi.

    Navštívili jsme knihovnu ve Žďáře, s pohádkovým programem. Děti poznávaly podle úryvků pohádky, dávaly dohromady pohádkové dvojice, zahrály si na Popelku při třídění plastových víček podle barev. Poté si mohly prohlédnout knížku, která je zaujala, pohrát si a shlédnout pohádku O krtečkovi. Děkujeme  za pěkně připravený program a za milé dopoledne.