Úvod > Dotace > Národní plán doučování

Národní plán doučování

Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

Pandemie COVID -19 zasahuje do režimu vzdělávání na českých školách již od března roku 2020. Výluka prezenční výuky má výrazné negativní dopady na vzdělávací výsledky žáků a zvýšení vzdělanostních nerovností. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy proto připravilo Národní plán doučování, který pomůže zmírnit negativní dopady výluky prezenční výuky a pro jehož účely bylo školám rozepsáno 250 milionů korun. Plán podporuje všechny základní, střední školy a konzervatoře v České republice v realizaci individuálního i skupinového doučování žáků. V první fázi probíhalo doučování žáků probíhat od 1.9.2021 do 31.12.2021. ve druhé vlně probíhá doučování od 1.1.2022 do 30.6.2022.

V naší škole je podpora poskytována především žákům s podpůrnými opatřeními a dále žákům nadaným. Doučování ve školním roce 2021-2022 vedou p.učitelky Marta Pátková a Kristýna Paseková.

Národní plán doučování