Vážení rodiče, domáci úkoly na tento týden se za chvíli objeví na webu.

Dále vám a vašim dětem po dobu uzavření ZŠ vám nabízíme následující:

Všichni žáci obdrží přístup do portálu www.proskoly.cz, kde se nachází různé testy, které můžete vyzkoušet.

Dále firmy, od kterých máme interaktivní učebnice, nabízí přístup k on-line výuce:

1) FIRMA SILCOM - DĚTEM DOBŘE ZNÁMÉ VÝUKOVÉ PROGRAMY - NYNÍ K DISPOZICI Z DOMU!!!

Přístupové kódy na www.didakta.cz :
Heslo: VM6D

INFORMACE:

• aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
  • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora
  • prosíme rodiče, aby prozatím nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná (během dnešního dne budeme pracovat na posílení kapacity serverů, může docházet ke krátkodobým výpadkům).

Akce platí do odvolání - předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

Přejeme vám všem pevné zdraví.
SILCOM Multimedia, s.r.o.

2) INTERAKTIVNÍ UČEBNICE NOVÉ ŠKOLY - POUŽÍVÁME VE ŠKOLE

Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz.

Kteroukoli MIUč+ pak mohou zdarma používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma prodloužíme do 30. 6. 2020.

Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic – žáci tak mohou pracovat podle něj.

3) ON-LINE VÝUKA SPOLEČNOSTI FRAUS

Dobrý den,

vzhledem k vyhlášení nouzového stavu v ČR byl omezen provoz na základních školách.  Nakladatelství Fraus nás informovalo, abychom dali na vědomí všem školám, které zásobujeme, že spustili na svých stránkách (www.fraus.cz) akci UČENÍ DOMA. Jedná se o online procvičování jednotlivých předmětů, které mohou studenti využít z pohodlí domova.

Cesta k online cvičení je následující: www.skolasnadhledem.cz -> online cvičení -> nabídka ze čtyř možností: 1. Stupěň, 2. St., 3. St. Nebo cizí jazyky. Dále vyberu a kliknu na konkrétní čtvereček s předmětem, kde se držím již popsaných instrukcí, a to do doby, nežli se mi spustí online procvičování. VŠE FUNGUJE ZDARMA A BEZ JAKÉKOLIV REGISTRACE.

Další možnosti je využití interaktivní učebnici FLEXIBOOKS, opět naleznu na stránkách www.fraus.cz, kde na úvodní stránce je výrazné okno UČENÍ DOMA. Zde v tomto okně lze kliknout na „chci využít zdarma“, což studenta/rodiče přesměruje na stránku s odkazy. Poté sjedu do sekce INFORMACE PRO STUDENTY/ŽÁKY, nebo INFORMACE PRO RODIČE (obojí je stejné) a kliknu u FLEXIBOOKS na VYPLNIT FORMULÁŘ, kde vypíše student/rodič údaje, na které mu bude zaslána zpětná reakce s interaktivní učebnicí. VŠE MÁ BÝT ZDARMA.

4) VÝUKOVÝ POŘAD ČESKÉ TELEVIZE

Česká televize spouští od pondělí 16. března unikátní vysílání UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky.