DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE ZÚČASTNILI A PŘISPĚLI. NA KONTO SNĚHULÁCI PRO AFRIKU BYLO ODESLÁNO 2126 KČ!

CERTIFIKÁT ŠKOLA ŠKRDLOVICE

Vážení rodiče,

naše škola se rozhodla zapojit do 8. ročníku projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Nejedná se o akci, při níž by se jen vybíraly peníze, ale pomoc se zde uskuteční formou hry a zábavy pro vaše děti.

Cílem této  jednorázové akce v celorepublikovém rozsahu, která proběhne v závislosti na sněhových podmínkách, je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se bude vybírat dobrovolné startovné za každého sněhuláka.

Akce proběhne tuto středu 20.1.

1.-2.ročník budou mít první hodinu výuku čj dle rozvrhu. Potom se všechny děti včetně 3.-5.ročníku se sejdou na školní zahradě a v době od 9 do 11 budeme stavět sněhuláky. Nemusí být tradiční, mohou to být zajímaví sněhuláci, kteří jsou dotvořeni např. šálou, šátkem atd., dle toho, co si děti přinestou. Startovné je zcela dobrovolné a jeho výše závisí na vás. Pokud by nebyly ke stavění vhodné podmínky, bude to na webu ve středu ráno a akce bude přeložena a výuka bude probíhat dle plánu. Po postavení sněhuláka odchází opět děti 3.-5.ročníku domů. V odpoledních hodinách se rodiče mohou přijít podívat (mezi 14-15, když je ŠD venku), ohodnotit sněhuláky a případně ještě přispět do kasičky.

Seznam zapojených škol a bližší informace můžete nalézt na stránkách www.snehulaciproafriku.cz

Chceme vás proto poprosit, abyste na akci nahlíželi stejně jako my a podpořili ji. Příspěvek investovaný do sněhuláka, při jehož stavbě se vaše dítě pobaví, kolektiv se stmelí, utuží se v nich sociální cítění a snad i pocítí, že se zapojili do něčeho, co pomůže, je dobře investovaný příspěvek.  Navíc stavba sněhuláků proběhne i formou soutěže o nejoriginálnějšího sněhuláka.  Odměnu za pomoc charitativní akci získají i vylosované školy.

Pojďte tedy společně s námi pomoci dobré věci a podpořte své děti, neodmítejte jim darovat 50Kč na dobrou věc.  Pojďme  právě takto paradoxně, protože  africké děti si sněhuláka ve své zemi  nikdy nepostaví, pomoci ke vzdělání dětem i tam, kde cesta do školy není každodenní běžnou záležitostí, ale mnohdy nedostupným snem.

Věříme, že Vás projekt zaujal a naši školu v jeho realizaci podpoříte.

S pozdravem kolektiv ZŠ a MŠ

plakát_sněhuláci.jpg